Історія гімназії

Верб'язька  гімназія  має свою історію. Перша «школа- читальня» - приміщення старого клубу,існувала ще за часів чеського режиму до початку Другої світової війни. Тут навчалися діти 1-8 класів. Основну навчально – виховну роботу здійснювали такі вчителі:Зинделькова Гання Михайлівна, Абракович Ігнатій Васильович. Про цю школу згадує Голянич Калина Михайлівна: «Діти,які не мали що взути, не ходили до школи. Якщо в сім'ї було двоє дітей шкільного віку і мали одні чоботи, то такі діти відвідували школу по черзі. Після ІІ Світової війни діяла школа з семирічною освітою. На той час то була споруда євреїв. Першими вчителями були: Голиш Олена Петрівна, Логойда Ганна Петрівна. Голиш О.П. виконувала обов’язки директора. Основними предметами були: арифметика,географія,природознавство,релігія. Навчальний день розпочинали молитвою. Писали на дощечках. В 60-х роках дітвора села продовжувала навчатися в новому корпусі школи,який є діючим до сьогоднішнього дня . перший випуск школи – випускники 1946 року.